• 1 z 6
 

Airscape vákuovacia nádoba na kávu a čaj 1800 ml

 

Nerezová dóza Airscape Planetary Design s patentovaným ventilom.

Dostupnosť Na otázku
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
37,90 €
31,58 € bez DPH
Značka Planetary Design
Kategória Dózy na kávu a čaj
Záruka 2 roky
 

Ak stále hľadáte spôsob, ako doma najlepšie uchovať čerstvo praženú kávu, našli sme pre vás riešenie. Nerezová dóza Airscape od amerického výrobcu Planetary Design má patentovaný ventil, vďaka ktorému odsajete z kávy maximálne množstvo kyslíka. Káva tak zostane dlhšie čerstvá a uchová si výraznejšiu arómu a chuť. Obsah dózy je cca. 450 g zrnkovej kávy.

Najväčším nepriateľom čerstvo praženej kávy je teplo, svetlo a predovšetkým kyslík. Počas praženia vzniká ako vedľajší produkt oxid uhličitý (CO2). Ten z kávy po ukončení praženia pomaly uniká. Zvyčajne sa udáva, že 40% unikne počas prvých 24 hodín, zvyšok počas nasledujúcich 2-7 dní. Príliš čerstvá káva sa prejavuje výraznou cremou alebo krustou a nepríjemnými, až agresívnymi tónmi, ktoré majú drevitú dochuť.

Princíp fungovania dózy je jednoduchý. Nerezová nádoba je vybavená piestom s jednosmerným ventilom a gumovým tesnením. Po nasypaní kávy stlačíte piest až na úroveň zŕn a tým vytlačíte von maximálne množstvo O2. Káva tak oxiduje oveľa pomalšie ako napr. v otvorenom sáčku.

Špecifikácia:

Materiál: nerez
Farba: čierna, červená
Obsah: cca. 450 g zrnkovej kávy (podľa veľkosti kávového zrna)