Pražená káva Etiópia

5,90 € 21 € od 5,90 € 4,92 € bez DPH 17,50 € bez DPH od 4,92 € bez DPH
Skladom (>10 ks) Skladom (>10 ks) Zvoľte variant
Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čerstvo pražená 100% Arabica.

Detailné informácie

Podrobný popis

Etiópia sa považuje za "domov" kávy, v ktorom ešte dodnes tvoria divoké kávovníky celé lesy a z ktorého pochádzajú kávy význačných a nezameniteľných chutí. V regióne "Kaffa" bola káva údajne už od 9 storočia n.l. konzumovaná mníchmi ako pochutina dodávajúca silu zotrvať v modlitbách počas celej noci.

Svetoznámou sa v čase jej najväčšej slávy stala práve odroda "Mocca", pochádzajúvca z oblasti Jemenu. Ďalšími známymi odrodami vynikajúcej chute sú napr. Yirgacheffe, Djimma alebo Harrar Longberry. V dnešnej dobe je Etiópia najväčším africkým exportérom pranej arabiky.

Približne 12 miliónov etiópčanov sa živý priamo, či nepriamo pestovaním kávy. Kávový priemysel podlieha Etiópskej korporácii pre kávový marketing (ECMC), ktorý kontroluje väčšinu produkcie určenej pre export.

Chuťový profil: etiópska káva má nezameniteľnú, bohatú intenzívnu mäkkú chuť, v ktorej sa spája karamel a med s ovocnými, citrusovými tónmi.

Krajina pôvodu: Etiópia
Balenie: 250/1000 g
Skladujte v suchu.

Ak si prajete nechať zomlieť kávu, uveďte nám do poznámky v objednávke, na aký spôsob prípravy napr. pákový kávovar, moka kanvička, filter, zalievaná káva - melieme len 250g balenia.

Výroba/Distribúcia: EKO - TRADE, s.r.o., Považská Teplá 392, 017 05 Považská Bystrica