Pražená káva India

5,90 € 21 € od 5,90 € 4,92 € bez DPH 17,50 € bez DPH od 4,92 € bez DPH
Na otázku Na otázku Zvoľte variant
Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čerstvo pražená 100% Arabica.

Detailné informácie

Podrobný popis

Produkcia kávy v Indii sa sústreďuje v hornatej časti južných indických štátov, pričom Karnataka tvorí 71%, nasleduje Kerala s 21% a Tamil Nadu 5%. Indická káva sa pestuje v tieni, na rozdiel väčšiny svetových oblastí a je považovaná za jednu z najkvalitnejších tohto druhu. V krajine je približne 250 000 pestovateľov káv. 98% z nich sú malí pestovatelia. Takmer 80% indickej kávy sa vyváža.

Všetka káva pestovaná v Indii sa pestuje v tieni a bežne s dvoma stupňami tieňa. Často sa pestujú v kombinácii s korením, ako je kardamóm, škorica, klinček a muškátový oriešok, v nadmorské výškach od 1 000 do 1500 m. Okrem odrôd kávy Arabica sa v Indii pestuje aj Robusta.

Indická káva, pestovaná prevažne v južných štátoch v podmienkach monzúnových dažďov, sa nazýva aj "indická monzúnová káva" a špecifické pre ňu je, že zelená káva je vystavená týmto poveternostným podmienkam, čím získava špecifickú chuť.

Chuťový profil: káva sa vyznačuje jemnou, mäkkou chuťou s korenistým podtónom.

Krajina pôvodu: India
Balenie: 250/1000 g
Skladujte v suchu.

Ak si prajete nechať zomlieť kávu, uveďte nám do poznámky v objednávke, na aký spôsob prípravy (napr. pákový kávovar, moka kanvička, filter, zalievaná káva - melieme len 250g balenia.

Výroba/Distribúcia: EKO - TRADE, s.r.o., Považská Teplá 392, 017 05 Považská Bystrica