Pražená káva Peru

Čerstvo pražená 100% Arabica.

Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
6,90 € 25 € od 6,90 € 5,75 € bez DPH 20,83 € bez DPH od 5,75 € bez DPH
Dostupnosť: Skladom (>10 ks) Skladom (>10 ks) Zvoľte variant
Pražená káva Peru
Čerstvo pražená káva
Čerstvo pražená káva
Pre zachovanie maximálnej chuti a vône.
Zľava 5% pri opakovanom nákupe praženej a zelenej kávy
Zľava 5%
Pri opakovanom nákupe praženej a zelenej kávy
Rýchle doručenie kávy až domov
Rýchle doručenie
Káva rýchlo a spoľahlivo až do vašich rúk.

Podrobný popis

Pestovanie kávy má v Peru dlhú tradíciu, ale káva vypestovaná na pobreží bola používaná predovšetkým na domácu spotrebu a až neskôr sa z nej stala významná exportná komodita. Pestovanie začalo a káva sa stále pestuje v blízkosti prístavu Pacasmayo. Významným mílnikom bolo prepojenie kľučových oblastí železnicou.

Kľúčovým krokom z hľadiska kvality kávy bolo zavedenie moderných metód ministerstvom poľnohospodárstva, ktoré podporujú organizácie farmárov, ako je CENFROCAFE. Organizácia CENFROCAFE uľahčila prístup veľkého počtu poľnohospodárskych rodín na medzinárodné trhy. To viedlo k zlepšeniu kvality a väčšiemu dopytu po peruánskej káve na medzinárodnom trhu za konkurencieschopné ceny.

Tri najvýznamnejšie oblasti pestovania kávy, ktoré sa nachádzajú na východných svahoch Ánd, sú Chanchamayo, regióny Amazonas a San Martin. Arabica je dominantnou kávovou rastlinou. Asi 75% plochy na pestovanie kávy leží v nadmorskej výške od 1 000 do 1 800 metrov. Pestovaniu kávy sa venujú predovšetkým malí farmári a zrná sú zberané ručne. Káva vyrábaná v krajine sa väčšinou vyváža.

Chuťový profil: kávová chuť so silným telom. V chuti dominujú kakaové tóny. Dochuť je tiež jemne horká s miernymi ovocnými podtónmi pripomínajúcimi kôru pomaranča a grapefruitu.

Krajina pôvodu: Peru
Balenie: 250/1000 g
Skladujte v suchu.

Ak si prajete nechať zomlieť kávu, uveďte nám do poznámky v objednávke, na aký spôsob prípravy napr. pákový kávovar, moka kanvička, filter, zalievaná káva - melieme len 250g balenia.

Výroba/Distribúcia: EKO - TRADE, s.r.o., Považská Teplá 392, 017 05 Považská Bystrica