Peru SHB EP Gr.1 Amazonas

Čerstvo pražená káva - Peru. Plná kávová chuť, kde sa dopĺňajú čokoládová horkosť s tónmi čučoriedok a orechov - jemná acidita.

Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
6,90 € 25 € od 6,90 € 5,75 € bez DPH 20,83 € bez DPH od 5,75 € bez DPH
Dostupnosť: Skladom (>10 ks) Skladom (>10 ks) Zvoľte variant
Peru SHB EP Gr.1 Amazonas

Podrobný popis

Pestovanie kávy má v Peru dlhú tradíciu, ale káva vypestovaná na pobreží bola používaná predovšetkým na domácu spotrebu a až neskôr sa z nej stala významná exportná komodita. Pestovanie začalo a káva sa stále pestuje v blízkosti prístavu Pacasmayo. Významným mílnikom bolo prepojenie kľučových oblastí železnicou.

Kľúčovým krokom z hľadiska kvality kávy bolo zavedenie moderných metód ministerstvom poľnohospodárstva, ktoré podporujú organizácie farmárov, ako je CENFROCAFE. Organizácia CENFROCAFE uľahčila prístup veľkého počtu poľnohospodárskych rodín na medzinárodné trhy. To viedlo k zlepšeniu kvality a väčšiemu dopytu po peruánskej káve na medzinárodnom trhu za konkurencieschopné ceny.

Tri najvýznamnejšie oblasti pestovania kávy, ktoré sa nachádzajú na východných svahoch Ánd, sú Chanchamayo, regióny Amazonas a San Martin. Arabica je dominantnou kávovou rastlinou. Asi 75% plochy na pestovanie kávy leží v nadmorskej výške od 1 000 do 1 800 metrov. Pestovaniu kávy sa venujú predovšetkým malí farmári a zrná sú zberané ručne. Káva vyrábaná v krajine sa väčšinou vyváža.

Názov
SHB EP Gr.1 Amazonas

Krajina pôvodu
Peru

Varieta
---

Kávovník
Arabica

Nadm. výška
1700-1900 m n.m.

Spracovanie
mokré - prané

Chuťový profil
plná kávová chuť, kde sa dopĺňajú čokoládová horkosť s tónmi čučoriedok a orechov - jemná acidita

Stupeň praženia: Omni Roast

 

Krajina pôvodu: Peru
Balenie: 250/1000 g
Skladujte v suchu.

Ak si prajete nechať zomlieť kávu, uveďte nám do poznámky v objednávke, na aký spôsob prípravy (napr. pákový kávovar, moka kanvička, filter, zalievaná káva - melieme len 250g balenia.

Výroba/Distribúcia: Pražiareň kávy Nômad, SNP 1936, 017 07 Považská Bystrica

Dodatočné parametre

Kategória: Pražená káva
Chuťový profil: ovocie - čokoláda - orechy
Acidita: nízka
Horkosť: nízka
Odporúčaná príprava: espresso, mokka kanvica, turecká káva, filtrovaná káva
Balenie: 250g, 1000g