Robusta India Kaapi Royale

Čerstvo pražená 100% Robusta - 3x viac kofeínu. Vyznačuje sa silnou, zemitou chuťou bez acidity a pri príprave espressa ponúkne bohatú cremu.

Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
5,90 € 21 € od 5,90 € 4,92 € bez DPH 17,50 € bez DPH od 4,92 € bez DPH
Dostupnosť: Skladom (>10 ks) Skladom (>10 ks) Zvoľte variant
Robusta India Kaapi Royale

Podrobný popis

Produkcia kávy v Indii sa sústreďuje v hornatej časti južných indických štátov, pričom Karnataka tvorí 71%, nasleduje Kerala s 21% a Tamil Nadu 5%. Indická káva sa pestuje v tieni, na rozdiel väčšiny svetových oblastí a je považovaná za jednu z najkvalitnejších tohto druhu. V krajine je približne 250 000 pestovateľov káv. 98% z nich sú malí pestovatelia. Takmer 80% indickej kávy sa vyváža.

Všetka káva pestovaná v Indii sa pestuje v tieni a bežne s dvoma stupňami tieňa. Často sa pestujú v kombinácii s korením, ako je kardamóm, škorica, klinček a muškátový oriešok, v nadmorské výškach od 1 000 do 1500 m. Okrem odrôd kávy Arabica sa v Indii pestuje aj Robusta.

Robusta obsahuje až 3x viac kofeínu ako Arabica. Indická Kaapi Royale je jednou z najkvalitnejších robúst - tie sú vo všeobecnosti považované za nezaujímavé a podradné. Túto charakteristiku získali trochu neprávom, hlavne vďaka používaniu menej kvalitných odrôd do zmesí. Samozrejme ich chuťový profil je v porovnaní s Arabicou menej zaujímavý, avšak pre ľudí obľubujúcich silnú kávu bez náznaku kyslosti môže byť správnou voľbou.

Názov
Kaapi Royale

Krajina pôvodu
India

Varieta
---

Kávovník
Canephora

Nadm. výška
850-1400 m n.m.

Spracovanie
polomokré - sušenie na slnku

Chuťový profil
silná kávová chuť, zemité tóny, minimálna acidita

Stupeň praženia: Espresso Roast

 

Krajina pôvodu: India
Balenie: 250/1000 g
Skladujte v suchu.

Ak si prajete nechať zomlieť kávu, uveďte nám do poznámky v objednávke, na aký spôsob prípravy (napr. pákový kávovar, moka kanvička, filter, zalievaná káva - melieme len 250g balenia.

Výroba/Distribúcia: Pražiareň kávy Nômad, SNP 1936, 017 07 Považská Bystrica

Dodatočné parametre

Kategória: Robusta
Chuťový profil: silná kávová chuť, zemité tóny
Acidita: Žiadna
Horkosť: Intenzívna
Odporúčaná príprava: espresso, mokka kanvica
Balenie: 250g, 1000g